اطلاعات خرید محصول

شما در ۲۴ ساعته شبانه روز و ۷ روز هفته میتوانید سفارش خود را ثبت کنید

خیر ، فقط کالاهایی که دارای موجودی و قیمت میباشند قابلیت ثبت سفارش را دارا هستند .

تا قبل از تایید نهایی سفارش و خرید میتوانید سبد خود را اصلاح یا حذف نمایید اما پس از ثبت سبد و پرداخت مبلغِ فاکتور ، جهتِ حذف و تغییر سفارش خود با پیگیری سفارشات در بخش تماس با ما ، تماس حاصل فرمایید

کالاهایی نظیر بوفه ، میز ، صندلی ، ساعت ، پوست و لوازم دکوری هیچ نیازی به نصب یا فعالیتی برای قرار گرفتن در منزل را ندارند .

کالاهایی مانند لوستر در انواع مختلف به صورت منتاژ نشده تحویل مشتری میگردند و مشتری بسته به نوع لوستر میبایست با توجه به دستورالعمل موجود ، اقدام به منتاژ لوستر و نصب آن روی سقف نمایند یا از افراد مجرب در زمینه ی نصب لوستر کمک بخواهد .

هزینه ارسال در استان قزوین به صورت رایگان است و با توجه به خرید از نقاط دیگر کشور بر اساس انتخاب نوع ارسال توسط مشتری مبلغ آن به اطلاع شما می رسد .

بله ، لوسترجهان به طور منظم و روزانه قیمت عرضه شده را در وبسایتِ خود بروز میکند .

اطلاعات پرداخت

شما میتوانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید . برای اینکار با وارد کردن کلمه عبور و نام کاربری وارد حساب کاربری خود شده و در بخش ویرایش اطلاعات حساب ، امکان ویرایش اطلاعات حساب وجود دارد .

بله ؛ با اینکه بدون وارد شدن به حساب کاربری میتوانید یک کالا را به سبد خرید اضافه کنید ، اما برای انجام مراحل بعدی و ثبت سفارش ، باید با حساب کاربری خود ، وارد شوید و یا عضویت خود را کامل نمایید .

خیر ، پس از انجام مراحل خرید و ثبت نهایی سفارش ، پردازش سفارش شما به اطلاع شما خواهد رسید .

شما میتوانید با استفاده از تمامی کارت های بانکی عضو شتاب ، و از طریق درگاه بانکی در سایت لوسترجهان خریدِ خود را ثبت و مبلغ انرا پرداخت نمایید و رسید خود را دریافت نمایید .

ارسال از طریق تیپاکس به شهر هایی امکان پذیر است که در آن نمایندگی فعال داشته باشد ، برای مشاهده این شهر ها میتوانید به صفحه ی پست تیپاکس مراجعه نمایید .

برای اطلاعات بیشتر از چگونگی و شرایط خدمات پس از فروش با پشتیبانی لوسترجهان از طریق صفحه ی تماس با ما ، تماس حاصل فرمایید .